Twardościomierze
Twardościomierze są przyrządami służącymi do pomiaru twardości materiałów. Pozwalają one ocenić w ten sposób ich wytrzymałość. Dzięki temu można dokładnie określić czy dany materiał będzie odpowiedni przy konkretnych zastosowaniach. Szeroka gama twardościomierzy dostępnych w naszej ofercie pozwala zmierzyć twardość dowolnych materiałów, według różnych popularnych metod, między innymi z wykorzystaniem skali twardości Rockwell, Brinell, Vickers czy Shore. W naszej ofercie bez trudu można znaleźć twardościomierze do wykorzystania stacjonarnego i przenośnego, jak również twardościomierze w wersji podstawowej, jak i takie, które wykorzystują zaawansowaną technologię. Wystarczy dokładnie określić, czego się szuka, a nasi pracownicy są w stanie pomóc każdemu, kto będzie miał problem z odnalezieniem właściwego dla siebie twardościomierza. Przy tak szerokiej gamie urządzeń z pewnością klient znajdzie to, czego potrzebuje.
Wszystkie urządzenia pomiarowe zapewniają precyzyjne i powtarzalne pomiary, a do tego są łatwe w obsłudze, dlatego świetnie nadają się do kontroli jakości i innych zastosowań wymagających dokładności.
Twardościomierz Brinell
Twardościomierz Brinell świetnie nadaje się do badania materiałów, mających gruboziarnistą strukturę lub szorstką powierzchnię, uniemożliwiającą wykonanie badań twardości innymi metodami. Urządzenie to jest również wykorzystywane do badania ciężkich wyrobów hutniczych jak żeliwo, stal czy aluminium. Twardościomierz Brinell sprawdzi się w firmach przemysłu ciężkiego. Próba polega na wciśnięciu kulki z węglików spiekanych w próbkę metalu, co skutkuje jej zniszczeniem. Twardościomierz Brinell charakteryzuje się łatwością obsługi, gdyż wyniki należy tylko pomnożyć przez współczynnik badanego metalu. Jego główną zaletą jest wykorzystanie dużych obciążeń dzięki sztywnej konstrukcji. Możliwy jest również pomiar kiedy, próbka nie jest idealnie ułożona w stosunku do wgłębnika.
Twardościomierz Rockwell
Twardościomierz Rockwell wytwarza obciążenia dla pomiarów twardości metodą, która jest najłatwiejszą i najszybszą metodą pomiaru twardości materiałów. To rozwiązanie dla tych, którzy oczekują łatwego przeprowadzenia badania i natychmiastowego otrzymania wyniku. Twardościomierz Rockwell jest dzięki temu bardzo uniwersalny i wykorzystywany do wielu różnych materiałów. Należy przy tym pamiętać, iż wyniki nie zawsze mogą być w pełni precyzyjne w przypadku, gdy będą potrzebne dokładne wyliczenia twardości. Badanie polega na wciskaniu diamentowego stożka w próbkę i sprawdzenie, na jaką głębokość się zagłębił. W efekcie pozostaje drobne wgłębienie, dzięki czemu element może bez dodatkowych poprawek wyjść z linii produkcyjnej jako pełnowartościowy wyrób gotowy. Twardościomierz Rockwell posiada skalę oraz czujnik dzięki czemu od razu ukazuje konkretną jednostkę twardości.
Twardościomierz Shore’a
Twardościomierz Shore jest doskonały jako urządzenie do pomiaru twardości gumy, neopropenu, PCV, kauczuku, celulozy, elastomerów, skóry, filcu, pianki i wielu innych elastycznych lub miękkich materiałów. Szeroka gama tego typu produktów sprawia, iż jest on bardzo często wybierany przez przedsiębiorców. Szeroki asortyment pozwala nam zaproponować każdemu klientowi produkt dostosowany do jego indywidualnych potrzeb. W ofercie również posiadamy twardościomierze uniwersalne, będące rozwiązaniami hybrydowymi, umożliwiającymi zastosowanie szerokiego zakresu obciążeń oraz procedur pomiarowych. Dlatego zapraszamy do kontaktu – chętnie opowiemy o szczegółach naszej oferty i zaproponujemy optymalne opcje. Zastosowanie urządzenia jest możliwe zarówno do metod statycznych, jak i tam, gdzie zastosować ich nie można. W pierwszym przypadku wgłębnik wciska się w próbkę, a dzięki zastosowanej sprężynie ustala się równowaga między dwoma elementami. W drugim przypadku upuszcza się ciężarek o określonej masie, który odbija się od próbki. Mierzona jest wysokość odbicia i wyliczana twardość. Podobnie jak w przypadku metody Rockwella próbka nie ulega znacznemu uszkodzeniu.